Creepersy – klasyka dla każdego

Creepersy – klasyka dla każdego

Creepersy to taki rodzaj butów, który wydaje się być ponadczasowy. Mają też ciekawą historię. Otóż stały się popularne za sprawą brytyjskich żołnierzy, który po wygranej walce świętowali w mieście. Ich buty, które miały ułatwić bezszelestne poruszanie się i ochronę stóp, stały się inspiracją dla projektantów.

Creepersy dla każdego

Początkowo creepersy na platformie zaczęli nosić zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dość toporny wygląd tych butów niestety na kobiecych nogach nie prezentował się najlepiej. Projektanci obuwia zaczęli więc wprowadzać lekkie modyfikacje. Początkowo obniżono platformę. Dzięki temu stały się lżejsze. Dzisiaj creepersy noszą kobiety, mężczyźni, młodzież i dzieci. Wygodne i praktyczne buty w sportowym stylu zyskują coraz szersze grono wielbicieli.

Ponadczasowy wygląd

Mimo, że wygląd creepersów przez lata jest ciągle modyfikowany, to jednak wciąż podobne są do pierwowzoru. Ich cechą charakterystyczną nadal jest platforma. Co prawda, zazwyczaj jest ona niższa i lżejsza (dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów np. pianki).

Creepersy – modnie i wygodnie

Modne creepersy damskie są dostępne niemal w każdym kolorze. Modele damskie występują w wersji nie tylko sznurowanej, ale i wsuwanej.

Najpopularniejsze creepersy występują w modelach:
– sznurowanych,
– wsuwanych,
– z brokatem,
– z błyszczącymi dżetami,
– z efektem lustrzanym,
– skórzanych i zamszowych,
– z futerkiem.

Creepersy to buty, które każdy powinien posiadać w swojej szafie. Doskonale nadają się na co dzień do spodni, szortów, sportowych sukienek czy spódniczek. Mimo, że nie zestawimy ich z eleganckimi sukniami, to buty te mogą być dopełnieniem także formalnych stylizacji do pracy czy na spotkania biznesowe.